Strona główna / Obchody 600-lecia lokacji Ochotnicy / Gminny Konkurs Historyczny
Brak zawartości strony

wyniki  ]

Finał Gminnego Konkursu Historycznego

w 600-lecie Ochotnicy i 680-lecie Tylmanowej

17 marca 2016 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbył się finał Gminnego Konkursu Historycznego w 600-lecie Ochotnicy i 680-lecie Tylmanowej dla gimnazjalistów i uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z terenu gminy Ochotnica Dolna.

Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, współorganizatorami Gmina Ochotnica Dolna oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej,  Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej i Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej.

Konkurs, który zorganizowano w ramach obchodów rocznicowych wsi, otworzył Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski, uczestników i ich opiekunów powitały dyrektorki szkół, panie Barbara Konopka i Renata Rusnarczyk. Każda szkoła mogła zgłosić dwóch uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Do konkursu przystąpiło więc 5 gimnazjalistów z 3 gimnazjów i 12 uczniów z 6 szkół podstawowych w gminie. Uczestnicy pisali godzinny test z zakresu historii i dorobku kulturowego gminy.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie:

•          Agata Chlipała – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej - przewodnicząca .

Członkowie:

•           Maria Franczyk – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rady Gminy Ochotnica Dolna,

•           Monika Jagieła – Kierowniczka Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej,

•           Zdzisław Błachut  - Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej,

•           Jan Ligas – Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Tylmanowej,

•           Monika Groń – Kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej,

•           Małgorzata Kędzierska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.

Wstępne wyniki konkursu zostaną przesłane do szkół 18 marca, a oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 30 marca - zostaną opublikowane na stronie gminy i szkół organizujących konkurs.