Strona główna / Wydarzenia różne 2015 / Barszcz Sosnowskiego
Prawda i mity o barszczu Sosnowskiego.

Dnia 8 marca uczniowie klas I i II wzięli udział w szkoleniu - "Prawda i mity o barszczu Sosnowskiego". Wykład przeprowadził prof. dr hab. Kazimierz Klima z Akademii Rolniczej w Krakowie. Pan profesor pokazał na slajdach, jak wygląda barszcz, z czym go można pomylić oraz jakie mogą być skutki kontaktu skóry człowieka z tą rośliną. Następnie zapoznał zebranych z udzielaniem pierwszej pomocy osobom poparzonym roślinami barszczu Sosnowskiego. Pan profesor poprosił uczniów o pomoc przy ewentualnej lokalizacji barszczu na terenie wsi. Kto spotka się z barszczem, lub czymś podobnym, proszony jest o zrobienie zdjęć i wysłanie na poniższego e-maill-a, lub zadzwonić, podając miejsce występowania barszczu.

Kontakt do Pana Profesora Kazimierza Klimy