Strona główna / Wycieczki 2016/17 / Do teatru w Krakowie
Klasy I w Krakowie

22 i 23 lutego klasy pierwsze po opieką polonistek Małgorzaty Kędzierskiej i Agaty Chlipały wybrały się na wycieczkę do Krakowa. 22 lutego pojechała klasa Ia a 23 lutego Ib.

Plan wycieczek był taki sam – najpierw spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Słowackiego, a potem chwila przerwy i zwiedzanie szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego.

Pogoda była niezbyt sprzyjająca – zimno, wietrznie i mokro, ale i tak wycieczki bardzo udane. Spektakl, choć trwał aż 3 godziny, wcale się nie dłużył i bardzo się podobał. Szczególnie sposób, w jaki wykreowano „uwspółcześnione” postacie głównych bohaterów. Bardzo ciekawe było także zwiedzanie ze wspaniałą panią Przewodnik.

Do Ochotnicy wróciliśmy zgodnie z planem, i wszystko byłoby wspaniale gdyby nie fakt, że choć klasa Ib nie zobaczyła na żywo kurtyny Siemiradzkiego, to i tak musiała ją opisywać. Skandal ;)