Strona główna / Sport 2015 / Piłka ręczna - dziewcząt
Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt

Od 31.03.2016 odbywają się rozgrywki dziewczyn w piłce ręcznej. Zaczynając od zawodów gminnych- wynikiem 20:5 pokonałyśmy Tylmanową. A tym samym zakwalifikowałyśmy się do etapu rejonowego. Atmosfera na tych zawodach była domowa i przyjemna- szczególnie po wygranej Kolejny etap odbył się na hali w Maniowach, gdzie razem z drużynami Maniów, Krościenka i Łapsz Niżnych walczyłyśmy o przepustkę do etapu powiatowego. Wygrałyśmy 2 mecze: z Krościenkiem i Maniowami, niestety nie udało się z drużyną Łapsz. Myślę, że poziom nie był zadawalający szczególnie na meczach z Krościenkiem i Maniowami. Pośród tylu fauli tak niewiele reakcji.. Wielkim poświęceniem wykazała się Agnieszka Liptak, która doznała kontuzji obydwu(!) kolan. Najprzyjemniej grało się mimo wszystko z drużyną Łapsz, zresztą później poznałyśmy i polubiłyśmy się z dziewczynami. Dzięki naszej ciężkiej pracy zdobyłyśmy 2 miejsce a tym razem przeszłyśmy do następnego etapu.

05.04.2016 odbyły się zawody w Jabłonce na szczeblu powiatowym. Dzięki naszym poprzednim sukcesom znalazłyśmy się w gronie 6 najlepszych drużyn powiatu nowotarskiego. Niestety mimo wcześniejszych powodzeń, nie udało nam się wyjść z grupy.

Kasia Chlebek