Strona główna / Wydarzenia różne 2015 / konkurs czytania
I Gminny Konkurs Pięknego Czytania

13 maja 2016 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbył się I Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej. Nasze szkoły reprezentowali Magdalena Giemzik i Wiktoria Hasior z kl. III SP, Maria Rozmus i Mateusz Polczyk z kl. VI SP oraz gimnazjalistki Magdalena Chlebek z IIa i Anna Bandyk z Ib.

Uczestnicy konkursu pięknie odczytali fragmenty  wylosowanych książek. Nad przebiegiem czuwało jury konkursowe: Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna Franciszek Ziemianek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu Maria Bednarczyk, emerytowana nauczycielka języka polskiego Stanisława Gal oraz Renata Chryc z biblioteki w Waksmundzie. Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, emocjonalne podejście do czytanego utworu, uzdolnienia aktorskie.

Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie się zaprezentowali, więc komisja miała bardzo trudne zadanie. Ostatecznie Magdalena Giemzik została wyróżniona.