Strona główna / Obchody 600-lecia lokacji Ochotnicy / Dzień Regionalny
Dzień Regionalny

[ Galeria zdjęć ]

Dzień Regionalny w Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej

6 maja wszyscy uczniowie i nauczyciele zaprezentowali się w strojach góralskich albo z góralskim elementem. O 9.30 zebrali się w sali gimnastycznej, by świętować Dzień Regionalny przygotowany przez zespół nauczycieli w składzie: Agata Chlipała, Małgorzata Kędzierska i Agnieszka Dyda.

Wszystkich zebranych powitały dyrektorki szkół – panie Barbara Konopka i Renata Rusnarczyk, a następnie zespół NUCICKI zaprezentował scenkę poświęconą historii i tradycji Ochotnicy, autorstwa pani Agaty Chlipały – z muzyką, śpiewami i tańcami regionu. Kolejnym punktem programu było wręczenie przez panią dyrektor Barbarę Konopkę nagród w konkursach plastycznych dla najmłodszych klas szkoły podstawowej. Klasy I i O przygotowały prace na temat „My górole”, nagrody odebrały Karina Franczyk z kl. I za I miejsce, Dominika Dąbrowska z kl. „O” za II miejsce i Kinga Syjud z kl. „O” za III miejsce. Komisja Konkursowa podkreśliła, że wszystkie prace z tej kategorii były niezwykle piękne i czasochłonne i zasługują na wyróżnienie.

Klasy II i III namalowały prace na temat „W Ochotnicy” i tu wygrała Katarzyna Sopata, II miejsce zajął Szymon Franasowicz, III Anna Faltyn, a wyróżnienia otrzymali: Maja Jagieła, Urszula Tokarczyk, Michał Gołdyn i Wiktoria Hasior.

Czwartaki mieli za zadanie namalować plakat reklamujący Ochotnicę. W tej kategorii I miejsce zajęła Honorata Wąchała, II Zuzanna Młynarczyk, a III Magdalena Brzeźna.

Następnie odbył się Międzyklasowy Quiz o Ochotnicy. Wystartowały w nim trzyosobowe drużyny wszystkich klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum – 11 drużyn. Nad przebiegiem czuwała komisja w składzie: panie Monika Groń – kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej, Monika Jagieła – kierowniczka Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, dyrektorki Barbara Konopka i Renata Rusnarczyk oraz pani Małgorzata Kędzierska, nauczycielka szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczestnicy doskonale się przygotowali i wykazali ogromną wiedzę o historii i zwyczajach Ochotnicy. Rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzców. Wyróżnienie otrzymała drużyna klasy VIb, III miejsce drużyna z Ib gimnazjum, II miejsce Ia gimnazjum. Zwyciężyła drużyna klasy IIIb gimnazjum. Nagrody w tym konkursie ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna, za co bardzo dziękujemy.

Imprezie towarzyszyła wystawa starych sprzętów „W dawnej Ochotnicy” oraz wystawa przepięknych prac plastycznych przygotowanych w ramach konkursów. Dodatkowo mogliśmy obejrzeć wystawę starych fotografii „Dawniej w Ochotnicy” przygotowaną przez p. Barbarę Chryczyk. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej i Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Ochotnicy Dolnej za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia a nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursów.