Strona główna / Wydarzenia różne 2015 / Spotkanie z podróżnikiem
Spotkanie z podróżnikiem

15.02.2016r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z podróżnikiem.
Przyjechał do nas pan Grzegorz, żeby opowiedzieć o podróży do Brazylii. Początkowo byliśmy spięci, a Podróżnika "baliśmy się" jak brazylijskiego kajmana. Jednak już po pierwszych słowach pana Grzegorza przekonaliśmy się, że nie gryzie i atmosfera momentalnie się rozluźniła. Podczas opowieści podróżnika mogliśmy się poczuć jakbyśmy sami przeżyli wycieczkę. Momentami było zabawnie. Momentami strasznie przygnębiająco, szczególnie jeśli słyszy się o biedzie w Brazylii i dwóch kontrastujących światach - biedy i bogactwa. O ludziach, którzy muszą mierzyć się z trudami rzeczywistości każdego dnia. Na szczęście dowiedzieliśmy się też jak sobie z tym radzą. Mianowicie- hektolitry kawy i godziny tańca i imprez na mieście. Zobaczyliśmy też kilka naprawdę pięknych miejsc, takich jak wodospad Iguazú czy wydmy Lençóis Maranhenses.
Prezentacja została urozmaicona o wiele konkursów i zagadek. Czas płynął szybko a informacji było tak wiele, że nie dowiedzieliśmy się o drugiej części podróży- o pobycie w puszczy amazońskiej. No ale cóż, następnym razem.
Kasia Chlebek

Dnia 15 lutego naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy „Trzask”. Zabrał nas w „podróż” do Brazylii. Opowiedział nam o największym mieście Ameryki Południowej – Sao Paulo, o locie helikopterem nad najpiękniejszym i największym wodospadem Iguazu . Dowiedzieliśmy się, czemu brazylijska kawa jest najlepsza i zobaczyliśmy zdjęcia z całej wyprawy do Brazylii. Przyglądaliśmy się pięknym wydmom – Lencois Maranhenses oraz pozanliśmy wady i zalety mieszkania w Rio de Janeiro. W bardzo ciekawy sposób podróżnik opowiedział o włóczędze po największej faweli w Rio : faweli Rocinha.
Wiktoria Ostowska

Kliknij na obrazku aby go powiekszyc Kliknij na obrazku aby go powiekszyc Kliknij na obrazku aby go powiekszyc
Kliknij na obrazku aby go powiekszyc Kliknij na obrazku aby go powiekszyc