Strona główna / Wycieczki szkolne 2015/2016 / Klasa I b w Wadowicach
Klasa I b w Wadowicach i Zatorze

Uczniowie klasy  I b ósmego czerwca 2016 r. pod opieką pań: Beaty Dudy i Małgorzaty Wołek udali się na wycieczkę do Wadowic i Energylandii w Zatorze. Czerwcowe słońce o tej porze roku w całej Polsce sprawia, że uczniowie wyruszają na wycieczki, my też!!! Bo przecież jest tak pięknie: zielono i słonecznie. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Energylandia, gdzie bawiliśmy się doskonale, ale celem były odwiedziny w Domu Jana Pawła II, naszego Patrona, który mówił o Wadowicach: „Tutaj wszystko się zaczęło!”,  a w swym życiorysie w pierwszym zdaniu napisał: „Urodziłem się w Wadowicach." Zwiedziliśmy  rodzinne miasto Papieża Jana Pawła II,  miejsca, w których żył i dorastał jako młody chłopiec, przed tym jak rozpoczął studia w Krakowie. Podczas wycieczki zobaczyliśmy m.in. kościół w którym Jan Paweł II został ochrzczony oraz odwiedziliśmy rodzinny dom, w którym mieszkał, a gdzie obecnie znajduje się muzeum poświęcone jego osobie i życiorysowi oraz wystawa starych oryginalnych zdjęć.  Jest to  miejsce o szczególnym charakterze duchowym, bezpośrednio związane z historią najsłynniejszego Polaka, papieża Jana Pawła II, Patrona Naszej Szkoły. Opowieści Pani Przewodnik, multimedialne prezentacje poszerzyły nasze wiadomości o wielkim Polaku, naszym Patronie.