Strona główna / Wydarzenia różne 2015 / Konkurs JP II -nagrody
Nasi uczniowie zwycięzcami konkursów o św. Janie Pawle II w Krościenku

19 maja 2016 r. nasi uczniowie Katarzyna Chlebek i Karol Litwa wraz z opiekunką panią Agatą Chlipałą byli gośćmi na Święcie Patrona Szkoły Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku.
        Uroczystość zainaugurowano mszą świętą, na którą wszyscy udali się do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. Przybyło na nią, oprócz uczniów, rodziców i grona pedagogicznego, wielu zaproszonych gości. W drugiej części gali, która odbyła się w szkole, przedstawiono min. prezentację multimedialną o historii szkoły i uroczystości sprzed kilkunastu lat, kiedy nadawano gimnazjum imię papieża - Polaka. Jednym z punktów programu było wręczenie nagród w konkursach o św.  Janie Pawle II, organizowanych przez krościeńskie gimnazjum.                   Nasza szkoła bierze w nich udział od samego początku, od 2003 roku i bardzo często nasi uczniowie odnoszą w nich sukcesy. Tak było i w tej edycji.

Karol Litwa odbierał nagrodę za I miejsce w XI  Międzygimnazjalnym Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II.

Katarzyna Chlebek to zdobywczyni I miejsca w XIII Międzygimnazjalnym Powiatowym  Konkursie Recytatorskim Utworów Jana Pawła II. Na prośbę organizatorów zaprezentowała na gali nagrodzony utwór.

Wiktoria Ostowska z naszego gimnazjum zajęła w tym konkursie II miejsce, niestety ze względu na chorobę nie mogła uczestniczyć w uroczystości.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesów, a Publicznemu Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku pięknej uroczystości.

Agata Chlipała